William Shakespeare

Zkrocení zlé ženy

 

 


 

Tisková zpráva

 

   Po loňském úspěchu divadelního zpracování muzikálu  Noc na Karlštejně podle Jaroslava Vrchlického s hudbou Karla Svobody uvedli D.A.V. production a Divadlo TY-JÁ-TR Praha v letních měsících roku 2004 na hradě Křivoklát dnes již klasickou komedii Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy. Tato hra patří mezi autorovi nejrannější a přitom nejlepší komedie. Vždyť kdo by neznal příběh hubaté Kateřiny a jejího krotitele Petruchia…

   Celý projekt je vyjímečný svým situováním do jedinečného prostředí Horního nádvoří hradu Křivoklát s využitím všech jeho prostor, oken a balkónů, kde se rodí představení pouze za pomoci hry herce, kostýmů a světla. Vzniká tu neopakovatelná atmosféra, umocněná až neobvyklou blízkostí herce a diváka. Výkony herců a kvalitní text pak pomáhají vytvořit nezapomenutelný divadelní zážitek. Herci i diváci jako by byli přeneseni o několik století zpět do minulosti a několik stovek kilometrů jihozápadním směrem, do renesanční Itálie, tak, jak si ji ve své fantazii stvořil autor hry.

   Přestavení Zkrocení zlé ženy probíhala na Křivoklátě od 1. do 10.července, ale aby nebyli ochuzeni ani diváci na Moravě, bylo představení po loňských zkušenostech přeneseno i tam. Posledního července měli možnost shlédnout představení diváci na renesančním zámku Nesovice  nedaleko Bučovic a 1. srpna na hlavním nádvoří zámku Milotice u Kyjova.

   Křivoklátská představení byla pronásledována nepřízní počasí, takže několik jich dokonce muselo být zrušeno, a to včetně plánované premiéry. Přesto se „Zkrocenka“ těšila velké přízni diváků, kterých přišlo na Křivoklát více než tisíc. Naproti tomu představením na Moravě počasí vysloveně přálo, stejně jako diváci, kterých shlédlo hru během dvou dnů přes tři sta.

   Vznikající tradice letních představení na hradě Křivoklát i Moravské hostování si již vytváří svou stálou diváckou obec, která se, jak doufáme, v příštích letech ještě rozroste. Už nyní můžeme slíbit, že příští ročník bude ještě zajímavější a divácky atraktivnější než ročníky předchozí.

 

Přijďte se přesvědčit.

Na shledanou příští rok.

 

D.A.V.production

 

 

CNW:Counter